SEVGİLİ MİSAFİRİMİZ

Evdeki fırsatı daha yakından tanımak istiyorsan, ilgilendiğin projeleri bizimle paylaş, yeni gelen fırsatların hiç birini kaçırma.

İlgilendiğiniz ProjelerX Kapat

Evdeki Fırsat'a hoşgeldin!
Hemen üye ol ve sunduğumuz fırsatlardan ilk siz haberdar olun. Ayağınıza gelen fırsatı kaçırmayın.


ya da

Hesabınızla giriş yapın!

Doğru Renk Seçimiyle Evinize Huzur Gelir

Yaşam alanlarımızda daha huzurlu, daha rahat bir hava yaratmak için doğru renk seçimi çok önemli.
Her bir rengin farklı karakterleri temsil etmesinden dolayı, bu karakterleri bilmek ve odalarla doğru eşleştirmeler yaparak, ferah bir ortam oluşturmak mümkün. Peki hangi odada ne renk kullanılmalı?

Giriş / Antre

Başlangıçlar her zaman çok önemlidir. Güzel bir karşılama için pozitif, enerji veren renkler tercih edilebilir. Somon (turuncu pembemsi), sarı gibi renkler güzel bir ambiyansın başlangıcı olacaktır.

Salon ve Oturma Odası

Salon ve oturma odalarımız, dinlediğimiz ve rahat nefes aldığımız yerler. Bu yüzden sakin, gözü yormayan renkler tercih edilmeli; pastel renkler (gri, bej gibi) burada farkı yaratan renkler olacaktır. Atmosferi neşelendirmek için ise renkli raflar kullanılabilir.

Yatak Odası

Yatak odamız ise güzel bir uyku ve iyi bir dinleme için, rahatlatıcı renkler; yeşil ve mavi tonları ile boyanabilir. Romantik bir atmosfer için ise daha sıcak renkler (kırmızı, turuncu, mor tonları) tercih edebiliriz… Ek olarak duvar kağıtlarına da yönelebilir ve odaya daha fazla hareket ve canlılık katabilirsiniz.

Çocuk Odası

Renkler duygularımı tetikler ve şekillendirir. Dolayısıyla çocuk odalarında sıcak ve canlı renkler tercih edilmeli. Burada akılda tutulması gereken şey, zıt ve sert kontrast renkler, keskin biçim ve şekillerin dikkat dağınıklığına sebep olabileceği noktası. Kaos ve kabalığı tetikleyecek renkler ve desenler yerine düzenli olmayı tetikleyecek renkler tercih edilmelidir.

Sonuç olarak hayatımızın her anında ve bütün yaşam alanlarında her şeye canlılık ve hareket katan renkler, ruh halimizin yansıması veya değiştiricisi olarak karşımıza çıkıyor. Duruma, kişiye, kullanım alanına göre farklılık gösterdiği için doğru yerde, doğru renkleri kullanmak oldukça önemli. Temel yaşam alanı olan evlerimizin dekorasyonunda sizi yansıtan ve size iyi gelen renkleri tercih edin!

Yaşamın tüm güzellikleri ve en güzel renkleri sizinle olsun…

Hayal ettiğiniz ev, ofis veya dükkanı, evdekifirsat.com avantajlarıyla bulabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz ev, ofis veya dükkanı, evdekifirsat.com avantajlarıyla bulabilirsiniz.

YAŞAMAYA DEĞER EV, OFİS VE DÜKKANLAR İÇİN TÜM DETAYLAR

Prestijli proje bölgelerinin analizleri, kaçırılmaz fırsatlarının tüm detayları, yeni dekorasyon trendleri, yaşam alanlarına yenilik katmak için uygulanabilir ipuçları, gayrimenkul sektörüne dair tüm detaylar, kurumsal etkinlik ve duyurularımızı takip edin. Yaşam alanlarını değerli kılan hiçbir detayı kaçırmayın.

Bilgilendirme için formumuzu doldurun, size ulaşalım.,
Evdeki Fırsat'a Hoş Geldiniz.